a-stein

Ocenianie (w szkole i w domu) i jego wpływ na psychikę dziecka – webinarium z Agnieszką Stein 30.11.2016

Ocenianie jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Wyraża się nie ono nie tylko w szkolnym dzienniku. Dzieci spotykają się z nim w przedszkolu i w domu, otrzymując znaczki za „dobre” i „złe” zachowanie, uwagi za bycie grzecznym i niegrzecznym, pochwały oraz słowa krytyki.  W różnych codziennych sytuacjach są porównywane do innych dzieci. Czy można uchronić dziecko przed ciągłym opiniowaniem? Jak to zrobić?

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo, o tym:

  • czy ocenianie pomaga rozwijać się zdrowo i twórczo? 
  • jakie mogą być efekty różnego rodzaju „ocen”?
  • jak wspierać dziecko, by oceny nie wpływały na jego zdrowie psychiczne?
  • czy warto chwalić? Co mówić, a jakich sformułowań unikać w kontakcie z dzieckiem?

Spotkanie poprowadzi psycholog –  pani Agnieszka Stein. Podczas warsztatu będzie można zadawać pytania pani Agnieszce (aktywny czat).

Szkolenie adresowane jest do dyrektorów szkół i przedszkoli, do nauczycieli i rodziców.

Data i godzina rozpoczęcia: 30.11.2016, godz.: 20:00.

Czas trwania webinarium: 90min.

Cena: 20zł

Maksymalna ilość uczestników: 30

Jak zapisać się na warsztat?

  1. Proszę kliknąć Formularz zapisu
  2. Otrzymają Państwo e-mail, potwierdzający subskrypcję. Prosimy o zatwierdzenie subskrypcji.
  3. Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) otrzymają Państwo w osobnym mejlu. Prosimy o zapoznanie się z nim i postępowanie zgodnie ze wskazówkami. 🙂

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.

Agnieszka Stein o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.