a-stein

Jak (współ)pracować z dziećmi bez nagród i kar? – webinarium z Agnieszka Stein 16.01.2017

Coraz częściej spotykamy dzisiaj rodziców oraz nauczycieli, którzy starają się budować świadomą relację z dziećmi i młodzieżą. Poszukują nowych rozwiązań i sposobów na to, by unikać nagród i kar w codziennej pracy z młodymi ludźmi. Mimo, że dostęp do literatury związanej z zagadnieniem jest dość powszechny, dorośli często nie odnajdują odpowiedzi na konkretne pytania. Każde dziecko i każda sytuacja są przecież zupełnie inne…

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo m.in. o tym:

  • co jest nagrodą a co karą?
  • czy wychowanie bez nagród i kar jest rzeczywiście możliwe? 
  • czy i dlaczego kary zawodzą?
  • jak nagradzanie wpływa na psychikę dziecka?
  • czy istnieją narzędzia skuteczniejsze od „nagród i kar”?

Spotkanie poprowadzi psycholog –  pani Agnieszka Stein. Podczas warsztatu będzie można zadawać pytania pani Agnieszce (aktywny czat).

Szkolenie adresowane jest do rodziców, nauczycieli szkolnych i przedszkolnych.

Data i godzina rozpoczęcia: 16.01.2017, godz.: 20:00.

Czas trwania webinarium: 90min.

Cena: 20zł

Maksymalna ilość uczestników: 20

Jak zapisać się na warsztat?

  1. Proszę kliknąć formularz zapisu.
  2. Otrzymają Państwo e-mail, potwierdzający subskrypcję. Prosimy o zatwierdzenie subskrypcji.
  3. Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) otrzymają Państwo w osobnym mejlu. Prosimy o zapoznanie się z nim i postępowanie zgodnie ze wskazówkami.

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.

Agnieszka Stein o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.”